O mnie

Maciej "Długi" Długosz

Maciej „Długi” Długosz

Swoją przygodę ze wspinaniem rozpocząłem w 1998 roku w wieku 19 lat. Pierwsze kroki wspinaczkowe stawiałem w Centrum Wspinaczkowym Reni Sport w Krakowie, a w skałach w Dolnie Bolechowickiej. W ciągu tych kilkunastu lat miałem okazję wspinać się w wielu pięknych rejonach wspinaczkowych, zarówno w Polsce (Dolinki podkrakowskie ,ukochane rzecz jasna jak na rodowitego Krakusa przystało, ale też Jura Północna, Sokoliki,
Rożnów, Ciężkowice, Przełom Białki, Jaroniec no i oczywiście Tatry ) jak i za granicą. Wspinałem się w Czechach, Austrii, we Włoszech, Hiszpanii oraz w moim ulubionym Maroku, do którego zawsze z wielką radością wracam. Przez ten czas udało mi się osiągnąć przyzwoity moim zdaniem poziom wspinaczkowy. W grze w cyferki póki co udało mi się „pociągnąć” 8a+ (VI.5+/6) RP oraz 7b+ (VI.4+) OS (obie drogi w Wąwozie Todra, Maroko). To rzecz jasna z liną, natomiast w bulderingu, w który zdarza mi się także „bawić” moim topem jest 7c Fb (V9) a konkretnie Teleportacja SD w Zimnym Dole pod Krakowem.

Od 2005 roku jestem Instruktorem Sportu o specjalności Wspinaczka Sportowa i w zasadzie od samego początku mojej kariery instruktorskiej zajmuje się zawodowo szkoleniem zarówno na sztucznych ścianach prowadząc treningi wspinaczkowe i kursy, jak i w skałach na kursach skałkowych. Od 2006 roku stale współpracuje ze szkoła Kilimanjaro Waldka Niemca, w której zdobyłem spore już jak mi się wydaje doświadczenie szkoleniowe.

W lipcu 2014 roku uzyskałem stopień Instruktora Wspinaczki Skalnej Polskiego Związku Alpinizmu.